banner1322
x

Banner'ın kablosuz vibrasyon çözümüyle kestirimci bakım kolaylaşıyor

Banner'ın kablosuz vibrasyon ve sıcaklık sensörleri, uzak lokasyonlardaki makinalar için bir ‘makina uyarı ışığı’ görevini yerine getiriyor.

Banner'ın kablosuz vibrasyon çözümüyle kestirimci bakım kolaylaşıyor
Endüstrideara

Makinalarda durum izleme, kestirimci bakımda önemli bir rol oynarken, sorunların büyümden önce tespit edilmesine olanak sağlar ve maliyetli kesintileri önlemeye yardımcı oluyor. 
Makinalarda, genellikle yanlış hizalanmış, gevşek veya aşınmış parçalar vibrasyona sebep olurken, vibrasyon arttıkça makinada oluşacak hasar da buna paralel olarak artıyor. Vibrasyon artışlarını saptamak için motorların, pompa, kompresör, fan ve vites kutularının izlenmesi ile sorunlar şiddetlenmeden ve plansız sistem duruşlarına neden olmadan çözülebiliyor.

MAKİNA UYARI IŞIĞI 

Banner'ın kablosuz vibrasyon ve sıcaklık sensörleri, uzak lokasyonlardaki makinalar için bir ‘makina uyarı ışığı’ görevini yerine getiriyor. Bu sensörler varsayılan olarak RMS hızını ölçtüğünden, makina frekanslarındaki vibrasyon en homojen şekilde ölçülebiliyor. Sensörlerin montajı, standart braket, manyetik braket veya iki taraflı termal transfer montaj bandı aracılığı ile kolayca yapılabiliyor. Ürün, birden çok Banner kablosuz Node'la çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Vibrasyon sensörü montajının ardından, makina için bir referans değer oluşturmak için yeterli vibrasyon verisi toplanabiliyor. Başlangıç eşiğini, referans değerin 1,5 - 2 katı olacak biçimde ayarladığınız zaman eşik değeri aşılırsa Q45VT, yerel indikasyon sağlayabiliyor, sinyal merkezi bir konumdaki kablosuz TL70 Kule Işığı'na gönderilebilir, bir e-posta veya SMS uyarısı olarak da gönderilebiliyor. Vibrasyon ve sıcaklık verileri, ayrıca toplanmaları ve analiz edilmeleri için bir PLC'nin DXM100 kablosuz Gateway'ine gönderilebiliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 17:07
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını