banner1339
x

ABDİ İBRAHİM OTSUKA’NIN YENİ GENEL MÜDÜRÜ MOONSEOK CHOI

Abdi İbrahim Otsuka, ilaç sektörünün uluslararası alanda tecrübeli yöneticilerinden olan Moonseok Choi’yi, Genel Müdür olarak görevlendirdi.

ABDİ İBRAHİM OTSUKA’NIN  YENİ GENEL MÜDÜRÜ MOONSEOK CHOI
Endüstri 40 Zirvesi

Türk ilaç sektörünün lider firmalarından olan Abdi İbrahim ile dünyanın ilk 30 ilaç şirketi arasında buulnan Japon Otsuka ile işbirliğinin sonucu olarak kurulan Abdi İbrahim Otsuka, Genel Müdür Yardımcısı Moonseok Choi’yi, 10 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla yeni Genel Müdür olarak görevlendirdi.

MOONSEOK CHOI HAKKINDA

İlaç sektöründe önemli tecrübeleri olan Moonseok Choi, Kore’de Kyungpook National Üniversitesi biyoloji bölümünü bitirdi. İş yaşamına 2008 senesinde Seul merkezli Korea Otsuka Pharmaceutical şirketinin satış departmanında adım atan Choi, 2013 senesinden 2016’ya kadar Korea OIAA (Otsuka International Asia & Arab) pazarlama bölümünde görev aldı. 2016 senesinde Kore’den Japonya’ya Otsuka Pharmaceutical ’a geçiş yapan Choi, burada Küresel İş Geliştirme bölümünde yöneticilik görevinde yer aldı. 2017 senesinde Japonya’dan Türkiye’de Abdi İbrahim Otsuka’ya geçiş yapan Choi, Genel Müdür yardımcılığı görevini yerine getirdi. Abdi İbrahim Otsuka’nın Genel Müdürü olarak atanan Choi, anadili Korece dışında İngilizce ve Japonca dillerini bilmektedir.
 

YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını