Uzaktan sayaç okuma sistemine destek

VODAFONE`DAN ENERJİYE DESTEK

Uzaktan sayaç okuma sistemine destek
Satınalma Zirvesi

Vodafone Türkiye`den yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) tarafından düzenlenen ihaleyi kazanan şirketin, pilot çalışmaları tamamlanan projeyi sisteme entegre ettiği bildirildi.
``Uzaktan Sayaç Okuma Sistemi``nin, anlık veri aktarımını sağlarken, insan faktörünü ortadan kaldırdığı, proje sayesinde anlık tüketim izleme ve üretim tahmini yapılabildiği belirtildi.
Projenin ``en büyük ulusal kazanç noktası``nın ise üreticilerin elde ettikleri fazla enerjiyi daha düşük bir fiyattan başka tüketicilere sunmasına olanak sağlayan ``Enerji Borsası``nın hayata geçmesine destek olması ve düşük maliyetle enerji elde edilmesine olanak sağlaması olduğu kaydedildi.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
``Uzaktan Sayaç Okuma Projesi, Türkiye`de elektrik enerjisinin denetimi ve verimli kullanımı adına atılmış en önemli adımlardan biridir. Uzaktan sayaç okumada farklı iletişim teknolojileri kullanılabiliyor. En çok tercih edilen teknoloji ise yurt çapında yaygınlığı, ek kurulum gerektirmemesi ve düşük iletişim maliyetleri nedeniyle GSM/GPRS bağlantısıdır. Vodafone Türkiye olarak, yüzde 99 kapsama alanımız ile Uzaktan Sayaç Okuma Projesi kapsamında TEİAŞ tarafından açılan ihaleyi kazandık.``
7 yıl sürmesi planlanan proje tamamlandığında 3 bin merkezde yaklaşık 10 bin sayaç uzaktan okunacağı ve verilerin istenilen zaman aralıklarında merkeze aktarılabileceği, böylelikle TEİAŞ ve Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezinin doğru verilere anlık olarak sahip olacakları bildirildi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2009, 13:30
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

Solaredge

Dergiler
Partnerler