Sanayicinin elektrik fiyatları düşecek

ESO SANAYİCİYE DESTEK OLUYOR

Sanayicinin elektrik fiyatları düşecek
Satınalma Zirvesi

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı da olan Özaydemir, yazılı açıklamasında, ekonomik krizin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye`de de tüm kurumları, özellikle de ekonominin can damarı olan sanayi kuruluşlarını derinden etkilediğini kaydetti.
Krizle birlikte özellikle sanayi üretiminde ve kapasite kullanımında önemli bir gerileme olduğunun görüldüğünü ifade eden Özaydemir, şunları belirtti:
``Türkiye sanayisi oldukça zor koşulların yaşandığı bir dönemden geçmektedir. Bu zor dönemde Sanayi Odası olarak önemli bir karar aldık. Sanayicimizin en önemli üretim maliyetlerinin başında gelen elektrik fiyatlarını nisan ayından başlayarak firmaların kullanımına göre yüzde 8-10 arasında ıskontoya tabi tutarak düşürdük. Alınan karar doğrultusunda nisan ayından başlamak üzere, her ay yapılacak değerlendirmeyle, Eskişehir Sanayi Odası kuruluşu olan Enerji Üretim Tesisinin maliyetleri dikkate alınarak, ıskonto oranı belirlenecek ve Eskişehir OSB`de üretim yapan sanayi kuruluşlarının elektrik faturalarına aylık bazda yansıtılacaktır.``
Özaydemir, bu indirimle özellikle enerji yoğun üretim yapan sektörlere önemli ölçüde maliyet avantajı sağlanmış olacağını kaydederek, sanayicinin bu ekonomik kriz koşullarından en az oranda etkilenmesi için mali imkanlar ölçüsünde desteklerin süreceğini bildirdi. 
     
        
 
http://www.haberortak.com

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2009, 17:41
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

Solaredge

Dergiler
Partnerler