Nötr topraklama direnci ile RES projelerine çözüm

İzmir’de 1980 yılından beri faaliyet gösteren Ergun Elektrik, istenen güçte ve direnç değerinde ürettiği nötr topraklama direnci ile trafo merkezleri, rüzgar santralleri ve jeneratör uygulamalarına çözüm sunuyor.

Nötr topraklama direnci ile RES projelerine çözüm
EndüstriForum

İzmir’de mühendislik hizmetleri ve AG – OG elektrik panoları imal etmek amacıyla 1980 yılında kurulan Ergun Elektrik, enerji kalitesinin temini ve sürdürülebilirliği üzerine uzmanlaşmış bir isim. Alçak ve orta gerilim panoları üretimi yanında yüksek teknolojinin ortaya çıkardığı ihtiyaçlar doğrultusunda ürün yelpazesini genişleten Ergun Elektrik, çözüm odaklı yatırımlar neticesinde üstün standart ve çözümler sunmaya devam ediyor. Bugün ise reaktör ve kompanzasyon sistemleri imalatçısı unvanıyla İzmir’den tüm dünyaya ulaşıyor. 

KENDİ DİRENÇ LABORATUVARINDA ÜRÜNLERİNİ TEST EDİYOR 

Ergun Elektrik’in 2500 metrekare kapalı alanda üretim faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Ürün gamında yer alan harmonik filtreli kompanzasyon panolarını, harmonik filtre reaktörlerini ve OG Nötr Topraklama Dirençlerini burada imal ediyor. Firmanın kendi bünyesindeki 100 kV darbe dayanım kapasiteli Direnç Laboratuvarı ve 500kW akım kapasiteli Reaktör Laboratuvarında test eden tek yerli üretici firmadır. Ergun Elektrik’in en önemli özelliği hızlı ve güçlü stok yönetimi ile birlikte tüketicilerden gelen talepleri yönetebilmesi. Ayrıca gerek enerji kalitesi gerekse de üretmiş olduğu ürünler ile ilgili mühendislik hizmeti vermesidir. 

Nötr Topraklama Direnci Özellikleri: 


•    Paslanmaz çelik levhadan üretilmiştir. 
•    Plakalar, steatit porselen malzeme ile monte edilmiştir.
•    Yol şartlarına rağmen direnç plakaları steatit tutucuları hasarlanmamaktadır.
•    Isının arttığı durumlarda bile dirençler tahrip olmayacak ve tekrar fonksiyona hazır olacaktır.
•    İzole parçaların hasarları rahatlıkla gözlenebilmektedir.
•    Kesim yerlerinin paslanmaya karşı yaldız boya ile muamele edilmesi söz konusu değildir.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 10:28
YORUM EKLE

Legrand

CCT

Dergiler