Manisa OSB`de elektriğe indirim yapıldı

MANİSA OSB`DE ELEKTRİÐE İNDİRİM

Manisa OSB`de elektriğe indirim yapıldı
Satınalma Zirvesi

MOSB Başkanı Sait Cemal Türek, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Hasan Geriter`in ziyaretinde yaptığı açıklamada, uzun süredir üzerinde çalıştıkları bir formülle elektrik fiyatlarını aşağı çektiklerini söyledi. 
Amaçlarının, MOSB`de üretim yapan fabrikaların maliyetlerini düşürerek, krize karşı direnci artırmak olduğunu vurgulayan Türek, enerji santralinde yaptıkları bazı teknik değişikliklerle üretilen elektriğin maliyetini düşürdüklerini, bunun sonucunda da sanayiciye yüzde 10 oranında daha ucuz elektrik vereceklerini belirtti. 
Bacaların tütmesinin önemli olduğunu vurgulayan Türek, şöyle devam etti: 
``Yeni tarife 1 Nisan itibariyle uygulamaya geçecek. Sanayicimize 1 Nisan şakası yaptık. Ancak bu şaka güzel ve gerçek bir şaka. Artık elektriği yüzde 10 daha düşük maliyete alacaklar. Maliyetlerin düşmesiyle birlikte istihdam da artacak. Böylece bu durum şehir esnafına da dolaylı yoldan yansıyacak. Bu haberi özellikle MESOB Başkanımızın ziyareti esnasında vermeyi uygun gördük. Çünkü kendisi binlerce esnaf arkadaşımızı temsil ediyor. Yapılan bu iyileştirmenin şehrimize olumlu yansıyacağından şüphemiz yok. Ayrıca, global kriz nedeniyle sanayimizde az da olsa yaşanan olumsuzluğun, bu indirimle ortadan kalkmasını umuyoruz.`` 
Enerji santralinde teknik çalışmaların devam ettiğini belirten Türek, ikinci bir elektrik indiriminin de yapılabileceğini sözlerine ekledi. 
MESOB Başkanı Hasan Geriter ise bunun sevindirici bir haber olduğunu ifade ederek, ``Gerçekten OSB`deki istihdam, şehir insanına ve esnafımıza yansıyor. Burada olumsuz bir rüzgar eserse biz de etkileniyoruz. Bu nedenle bu tür iyileştirme çalışmalarını destekliyoruz. Umarız hem sanayici esnafı hem burada çalışanlar hem de şehrimiz için hayırlısı olur`` dedi. 
Öte yandan, MOSB Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) meclis üyelerinden Şule Uygur`un atandığı belirtildi. 
 

http://www.haberortak.com

 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2009, 20:15
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler