banner1065
x

Maersk 2050 yılına kadar karbon emisyonunu sıfırlayacak

Dünyada denizcilik alanında faaliyet gösteren Maersk, ulaşım emisyonların azaltılmasıyla ilgili çalışmalarına devam ediyor. Firma, 2050 itibariyle karbon emisyonunu sıfırlayacağını açıkladı.

Maersk 2050 yılına kadar karbon emisyonunu sıfırlayacak
EndüstrideAra - Haber Detay

Dünyanın en büyük taşımacılık şirketleri arasında yer alan Danimarkalı AP Moller Maersk, ulaşım emisyonlarının azaltılması konusunda çalışmalarına devam ediyor. 2050 yılını hedef belirleyen şirket, herhangi bir karbon offsetting yapmadan karbon emisyonunu sıfırlamayı planlıyor. Firmanın yaptığı açıklama kapsamında hem önemli bir girişim yapıyor hem de sıfır emisyonlu motor sistemlerini ticari olarak uygulanabilir hale gelmesi gerektiğini savunuyor.

KARBON EMİSYONU İÇİN YATIRIM ZAMANI 

Küresel deniz taşımacılığı anlamında pazarında 5’te 1’inden sorumlu olan Maersk, karbon emisyonu hedefine ulaşabilmek için yatırım gerçekleştirecek. Tedarik zincirleri içerisinde yer alan gemi inşaat şirketleri, makine üreticileri ve yeni teknoloji şirketleri ile birlikte hareket etmeye hazırlanan Maersk, fosil yakıt kullanımını sonlandırmayı planlıyor. Maersk CEO’su Soren Toft, bu çalışmanın maliyet düşürmek için yapılmadığını söylerken şirket olarak bunu varoluşsal bir çalışma olarak değerlendirdiklerini söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 15:53
YORUM EKLE

Legrand

Aha

Dergiler