İnform G.Müdürü Tesid Yönetim Kurulu`nda

LEVENT ILGIN TESİD Y.K`UNDA

İnform G.Müdürü Tesid Yönetim Kurulu`nda
Satınalma Zirvesi

31 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirilen Türk Elektronik Sanayicileri Derneği`nin (TESİD) 23. Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda, TESİD üyeleri, ülkemiz ekonomisinde son derece kritik bir öneme sahip olan elektronik sanayinin sorunları, alınması gereken önlemleri ve derneğin faaliyetleri ile ilgili görüşlerini dile getirdiler. Toplantıda dernek tüzüğüne göre dernek organlarında iki yıl görev süresi dolan üyeler ibra edilerek, tüm organlara yeni üyeler seçildi.

Güç Elektroniği konusunda 32 yıllık bilgi birikimi ve oluşturduğu altyapısı ile faaliyet gösteren İnform A.Ş, TESİD tarafından 2000 yılında, Elektronikte Yenilikçilik ve Yaratıcılık Ödülü ve 2005 yılında ise yine TESİD tarafından Büyük Ödülü almaya hak kazanmıştı.

TESİD Yönetim Kurulu


1) C. Müjdat Altay (Netaş) Başkan
2) Armağan Şakar (Elektra) Başkan Vekili
3) İlter Terzioğlu (Turkcell) Sayman Üye
4) Celalettin Dinçer (Türk Telekom)
5) Baki Şensoy (Aselsan)
6) Erkan Duysal (Arçelik)
7) Prof. Dr. Sıddık Yarman(Savronik)
8) Nazım Özdemir (Exper)
9) Levent Ilgın (İnform)

 Levent ILGIN kimdir?

1974 yılında İstanbul’ da doğan Levent ILGIN, Saint Benoit Fransız Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’ nden mezun oldu. Ardından Yeditepe Üniversitesi İşletme Master programına katılarak ‘Pazarlama ve Uluslar arası Ticaret ‘ alanında uzmanlık ünvanını aldı.

1992-97 yılları arasında öğrenimi ile birlikte A&B Halkla İlişkiler şirketinde part-time olarak çalıştı. 1997-2000 yılları arasında Eka Elektronik Kontrol Aletleri şirketinde ihracat bölümünde çalıştı. Kısa sürede yöneticilik kademesine yükseldi. İhracatın yeniden yapılanmasını sağlayarak 30’u aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirdi.

2000 yılında İnform Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de İthalat ve İhracat Müdürü görevine getirildi. İhracat bölümünü kurdu. İhracat alt yapısını kurarak, satış ve pazarlama stratejilerini belirledi. İnform yurtdışı bayi ve şube ağını kurdu. 2007 yılından bu yana, İnform Türkiye’nin ilk 1000 ihracat şirketi arasında yükselerek yer aldı. 2011 Eylül ayında ise İnform A.Ş.’nin Genel Müdür pozisyonuna terfi etti.

60’i aşkın ülkeyi ziyaret eden Levent ILGIN’ ın en büyük tutkusu yıllarca profesyonel olarak oynadığı basketbol maçlarını izlemek, basketbol, tenis oynamak, satranç, yüzmek, trekking ve kitap okumaktır. Levent ILGIN, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Elektrik sektörü haberleri için -tıklayın-

Son dakika haberleri için -tıklayın-

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2012, 05:00
YORUM EKLE

Solaredge

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler