Güneş alanında 100 MWp’lik kurulum hedefi

Güneş enerjisi alanında mühendislik, danışmanlık ve EPC alanında verdiği hizmetlerle dikkat çeken Konar Enerji, 2019 yılında 100 MWp’lik kurulum kapasitesine ulaşmayı hedefliyor.

Güneş alanında 100 MWp’lik kurulum hedefi
Robot Zirvesi

2012 yılında kurulan Konar Enerji A.Ş, %100 Hissedarı olan Kon-tek Otomasyon A.Ş’nin 25 yıllık endüstriyel otomasyon tecrübesi ile birlikte 2019 yılında da Mühendislik, Danışmanlık, EPC ve yatırımcı kimliği ile, yurt içi ve yurt dışında solar sektörüne hizmet vermeye devam ediyor. 2019 yılında 100 MWp’lik kurulum kapasitesi hedefleyen Konar Enerji, şu an yürütmekte olduğu projeler ile beraber 30MWp’lik kısmı kendi yatırımları olmak üzere toplamda 80MWp’lik EPC tecrübesine sahiptir. Projelerini Ulusal ve Uluslararası standartlara uygun olarak yapan şirketimiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Bureau Veritas dan belgelenmiştir.  

İŞ MODELLERİYLE ENERJİ SEKTÖRÜNE YENİLİK GETİRECEK 

Yurt dışında özellikle MEA bölgesinde, katma değerli GES ve Hybrid GES Projeleri hedefleyen ve bu anlamda Filistin’de 10 MWp’lik Japon Kredili bir saha GES projesinde %100 Türk firması olarak ön yeterlilik alan Konar Enerji şu anda buna benzer 5 ayrı projede gerek EPC gerekse BoT veya BoO iş modelleriyle yatırımcı olarak yer almak için çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’deki solar pazarının gelişimine paralel olarak 2018 yılı başında hedeflediği gerek sektörde çeşitlilik sağlamak gerekse sektörde geniş bir yelpazeyi kapsamayı planlayarak Mühendislik katma değerli Saha ve Endüstriyel Çatı projelerine ek olarak mesken sektöründe; içinde depolama, EV Charger entegrasyonu ve meskenlerin enerji yönetimi yazılımı uygulamaları içeren YES ‘’Yeşil Ev Sistemleri’’ iş modelini geliştirmektedir. Marka Ortaklığı (Franchising) üzerinden ilerleyecek olan YES iş modelinin Mayıs, Haziran aylarında Lansmanı yapılması planlanıyor. Türkiye’deki 2019 yılı sektörel gelişmelerine ek olarak, ileriyi düşünerek Lisanssız GES projelerinin yanında Endüstriyel alanlarda Depolama-Micro Şebeke tasarlanması ve kurulması hedefli bir yapılanma stratejisi geliştiren Konar Enerji, enerji fiyatlarının artmasıyla dağıtık sistemlerin popüleritesinin ivme kazanacağı stratejisini benimseyerek, “Gelecek Nesiller için Temiz Enerji’’ sloganıyla hareket ediyor, geliştirdiği iş modelleri ile birlikte enerji sektörüne birçok yenilik getirmeyi amaçlıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 17:22
YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını