Elektrik bataryalarıyla 64 km yol

Elektrik bataryalarıyla 64 km yol

Elektrik bataryalarıyla 64 km yol
Satınalma Zirvesi

Chrysler`den yapılan açıklamaya göre, arkadan çekiş sistemine sahip Chrysler 300 platformunun kısaltılmış versiyonu üzerinde inşa edilen 200C EV, Chrysler`in ENVI elektrikli güç ünitesiyle yol alan en yeni konsepti.
Sadece elektrik bataryalarıyla 64 kilometre yol yapabilen 200C EV; modern tasarım, uzun menzilli elektrikli tahrik sistemi ve geleceğe yönelik futuristik dizaynı ile dikkat çekiyor.
İç mekanda anahtarlar ve kolların olmadığı otomobilde tüm işlevleri, ayarlar ve bağlantı özelliklerini dokunmatik ekran yüzeyi gerçekleştiriyor. Otomobil çalıştırıldığında gelişmiş otomobil bilgi merkezi elektronik gösterge panelini etkinleştiriyor. Bu panel sayesinde iç mekan ile dış dünya arasında tüm iletişim sağlanması mümkün olabiliyor. Sürücülerin kişiselleştirebildiği ya da basitleştirebildiği bu sistem sayesinde kullanıcılar; sadece ekrana dokunarak bilgi ve eğlence sistemlerini etkinleştirebilir, arka planı, ses düzeyini, aydınlatmayı ve klimayı kumanda edebiliyor.
Sadece akü gücüne bağlı olarak 64 kilometreye kadar sürüş kapasitesine sahip olan araçta küçük bir benzinli sistem de görev yapıyor ve araç bu iki güç ünitesinin birleşimiyle 640 kilometre kadar yol alabiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2009, 09:55
YORUM EKLE

Solaredge

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler