Birtaş Kablo’da her adım kontrol altında

BİRTAŞ ERP SÜRECİNİ TAMAMLADI

Birtaş Kablo’da her adım kontrol altında
Satınalma Zirvesi

Kablo sektörünün başarılı firmalarından Birtaş Kablo, Prometrik ERP (kurumsal kaynak planlaması) uygulamasını tamamladı. Senkron Yazılım tarafından yaşama geçirilen proje sayesinde, iş süreçlerine merkezi kontrol getirildi; minimum maliyetle maksimum faydanın sağlandığı, kullanıcı kaynaklı hataların minimuma indirildiği, üretim ve satış ile ilgili her aşamanın ölçülebildiği bir sistem kuruldu.

Birtaş Kablo Genel Müdür Yardımcısı Hakan Bülbül, Prometrik öncesi kullanılan yazılımın, değişen ihtiyaçları karşılamadığını, kullanıcı hatalarına çok açık olduğunu ve iletişimde aksaklıklara yol açtığını söylüyor. Komple bir sistem arayışına girdiklerini belirten Bülbül, bu projeyle, tüketicilerin kalite bilincini artırarak kurumsal ve bireysel müşterilere en kaliteli ürün ve hizmeti sunmak üzere tüm süreçlerin takibini yapmayı ve bunları ölçmeyi hedeflediklerini ifade ediyor.

Birtaş Kablo’da bugün gerek tedarikçiler, gerekse müşteriler ile ilgili her tür bilgiye en kısa sürede ulaşılabiliyor. Tedarikçilerin ürünleri karşılaştırmalı olarak görülebildiği için kullanıcı hataları ortadan kalkıyor ve her tür süreç izlenebilir hale geliyor. Her tür dokümantasyon da bir tık uzaklığında oluyor ve dosyaların içinde vakit kaybedilmiyor. Üretim ve satış, sistemdeki aşamalara göre işlem yapmak zorunda olduğu için, birimler arasındaki tutarsızlık ortadan kalkıyor. Etkin yetki kullanıcı sınırlandırmasıyla, daha aktif ve yararlı kullanım sağlanıyor.

Birtaş Kablo, bu projeyle birlikte barkod sistemine geçtiği için, ürünleri üzerindeki lot bilgilerinden, ürünün ne zaman, kimin tarafından, hangi makinede, hangi tedarikçinin malzemesiyle üretildiğini takip edebiliyor. Ürünle ilgili bir problemin nedenini en hızlı şekilde saptayabildiği için, gerekli düzeltici faaliyette bulunabiliyor. Sipariş aşamasında sisteme girilen ürünler ile gönderilen ürünler arasında farklılık olmadığı için, sevkıyat hataları sıfıra indirilerek, stok ve malzeme takibi daha etkin ve güvenilir hale getiriliyor.

Birtaş Kablo’da, malzeme ve depo yönetimi, satınalma yönetimi, satış yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, üretim yönetimi, planlama, kalite kontrol, maliyet, bakım yönetimi, finans, muhasebe ve üretimden veri toplama otomasyonu modülleri kullanılıyor.

http://www.haberortak.com

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2009, 23:00
YORUM EKLE

Solaredge

Solaredge

Dergiler
Partnerler