AE Arma-Elektropanç`ı Hollandalılar aldı

HOLLANDALILARA SATILDI

AE Arma-Elektropanç`ı Hollandalılar aldı
Satınalma Zirvesi

Imtech tarafından yapılan açıklamada Arma-Elektropanç`ın yıllık gelirinin yaklaşık 90 milyon Euro olduğu ve şirketin 1.200 civarında çalışanı olduğu belirtildi. Satış işleminde Imtech`in danışmanlığını Ventura Partners, Arma-Elektropanç`ın danışmanlığını ise Pragma Kurumsal Finansman yaptı.

AE Arma-Elektropanç, Hariri ailesi ile Lübnan`da ortak şirket kurması ile gündeme gelmişti. Lübnan`da teknik müteahhitlik alanında faaliyet gösteren şirket, önümüzdeki dönemde Ürdün, Suudi Arabistan ve Katar`da da iş yapmayı planlıyor.

İsmi AE Arma-Elektropanç Lübnan olacak şirkette AE Arma Elektropanç ve Hariri ailesi eşit hisseye sahip. Kurulan yeni ortaklıkla inşaat sektöründe atılımda olan Beyrut`u hedefleyen şirket, orta ve uzun vadede Suudi Arabistan, Ürdün ve Katar`da iş yapmayı planlıyor.

AE Arma-Elektropanç İş Geliştirme Direktörü Burak Kızılhan, basın toplantısında ortaklığı şu sözlerle açıklamıştı. "Her söylemimizde belirttiğimiz gibi, AE olarak teknik müteahhitlik alanında hedefimiz bölgesel bir markayı küresel boyutlara taşıyabilmek. Hariri ailesi ile kurmuş olduğumuz bu firma ile, küresel firma olma yolunda önemli bir adım atmış oluyoruz."

Elektrik sektörü haberleri için -tıklayın-

Son dakika haberleri için -tıklayın-

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2012, 00:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

Solaredge

Dergiler
Partnerler