banner1322
x

Depolama Sektörü Kararlılığını Ortaya Koydu

Depolama sektörünün profesyonellerini ağırlayan CeMAT Fuarı, yoğun bir katılımla gerçekleşti. ST Endüstri Medya olarak fuar boyunca nabzını tuttuğumuz organizasyonda, çeşitli röportajlar ve haber çalışmaları yaparak sektörün yanında olduk. Depolama sektörünün çözüm sunduğu önemli alanlar arasında yer alan beyaz eşya yan sanayi sektörünü bu ay ‘Kapak’ konumuz dahilinde inceledik. Beyaz eşya sektörünün imal ettiği ürünler, aynı zamanda elektronik eşya sınıfında da yer aldığı için depolanması özel şartlarla sağlanıyor. Ürünlerin bozulmadan depolarda tutulabilmesi için uygun ortam koşullarının sağlanmış olması gerekiyor. Depolarda olan hava sistemlerini, koruma sistemlerinin eşyaları bozmayacak özellikte ve yapıdan olması büyük önem taşıyor. ‘Kapak’ konumuz dahilinde Alpplas Ar-Ge, Teknoloji ve Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı Halil Bozkurt ile bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdik.

Bu ayki ‘Yatırımcı Gündemi’ sayfalarımızda ise Tavuk Dünyası yer aldı. SELCO, Türkiye’nin önde gelen gıda zincirlerinden Tavuk Dünyası’nın üretim faaliyetlerini geliştirmek amacıyla danışmanlık hizmeti sunduğunu belirtti.

‘Ürün ve Sistemler’ sayfalarımızda ise RFID’den sensörlere hatta yazılım sektörüne kadar geniş bir yelpazede sektörde olan yeniliklere değindik. Öne çıkan başlıklar arasında ise şunlar yer aldı:

Interroll Satış Müdürü Sinan Doğru ile WIN Fuarı’nda bir araya geldik. DC Platform’un fuarda ilgi gördüğünü söyleyen Doğru’dan ürün hakkında bilgi aldık.
SICK Türkiye Satış Müdürü Arda Akçoru, dış ortamda dahi yağmurdan, kardan ve sisten etkilenmeden algılamayı kusursuzca gerçekleştiren lazer alan tarayıcıyı piyasaya sunacaklarını açıkladı.

INTERTEX firmasıyla iş birliği yapan KARDEX; çok daha ağır, ebatları oldukça büyük ya da lojistik depolama anlamında fabrikalara, depolara oldukça zorluk çıkartan malzemeleri de stoklayacak, akıllı dikey depolama sistemleri sunmaya başladı. KARDEX REMSTAR Türkiye Ülke Müdürü Emre Yenal, bu çözümlerin hem yer kazandırmak hem de stok yönetim yazılımları üzerinden takip edebilmek için oldukça ideal olduğunu söylüyor.

Hızlı tüketimden perakendeye, otomotivden sağlık, inşaat ve diğer sektörlerden yaklaşık 300 profesyonelin katılacağı 18’inci Univera Teknoloji Günü, İstanbul Maltepe’de bulunan Elite World Asia Hotel’de 25 Nisan Perşembe günü düzenlenecek. 18. kez kapılarını açmaya hazırlanan Univera Teknoloji Günü’nün bu yılki teması teknolojinin sürdürülebilirlik üzerindeki etkisi olacak. 

Hepsi ve daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın…

YORUM EKLE
Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını