Temassız palet taşıma sağlar

Interroll, yük taşıma ve temassız akümülasyon için Interroll 24 V DC RollerDrive ve Interroll MultiControl ile beraber senelerdir yüksek verim ile kullandığı, bulunmayan kontrol ve tahrik konseptini büyütme kararı aldı. Bundan sonra konseptte, özel bir palet taşıma çözüm alternatifi de bulunacak.

Temassız palet taşıma sağlar
Endüstrideara

Uluslararası arenanın lider isimlerincen olan intralojistik ekipmanları sağlayıcısı Interroll Group, şimdilerde temassız palet taşımasını da kullanıcılarına sunuyor. Şirketin yeni Pallet Control 6000 kontrol ünitesi; konveyör ruloları ile MultiControl ve Interroll Pallet Sürücüsü’nü de içerisinde barındıran direkt bir çözümün en önemli parçasıdır. 400V AC tahrik teknolojisinin kullanımını sunan bu çözüm alternatifi, aynı zamanda kesintisiz ve problemsiz ekipman akışını da basitleştiriyor. Ayrıca Interroll’ün çözümü; gereksinim duyulan merkezi, PLC kablolama ve PLC programlamayı da ekarte ediyor.

PRATİK KULLANIM, GENİŞ ÖZELLİKLER

Interroll teknolojisinin bulunduğu bir palet konveyörü, sık kullanılmadığı için enerji tarafından tasarruf etmektedir. İhtiyaç olduğu an otomatik şekilde görev yapan ve işi bitince kolay bir şekilde devre dışı bırakılabilen çeşitli alanlara bölünebilir.

Bahsedilen fonksiyon, sadece ekipman sistem tarafından taşınırken enerji tüketimi yaptırır. Bu şekilde belli zamanlarda devreye sokulmuş palet tahrik mekanizmaları çalışırken optimum palet akışı sağlamak adına ihtiyaç olan tahrik mekanizmalarıdır. Entegre kontrollü başlangıç özelliği, bütün mekanik bileşenlerdeki yükü azaltan başlangıç torkunu en aza indirger ve optimum palet ivmelenmesine katkıda bulunur. Pallet Drive devre dışı kaldıktan sonra ise paletin çalışmaya devam ettiği o kısım, Pallet Control ile takip edilir. Bu uygulamanın avantajlarından biri de kompakt yapısı olarak bilinir. Mesela bir tambur motor olarak Interroll Pallet Drive konveyör sisteminde kullanılan konveyör rulolarıyla birebir ölçülerde tasarlanabilir. Bu şekilde konveyör profiline problem yaşamadan entegre olur. Bu durum da tahrik istasyonunun ek olarak ayrı bir alana gereksinim duymaması ve konveyörün direkt olarak zemine sabitlenebileceği ya da döner tablaya uyumlu olabileceği anlamını taşır.

Özellikle alan dışından redüktörlü motor kullanılan alternatiflere bakıldığında bu sistem büyük ölçüde alandan tasarruf eder. Son olarak MultiControl kullanımı, taşıma faaliyetlerinin izlenebilmesini sağlarken; PROFINET, EtherNet/IP ve EtherCAT haberleşme protokolleri ile kullanılabilme şansı verir.

LOGISTICS 4.0 BİLEŞENİ ÖZELLİKLERİ

Verim analizi ve tedbir alıcı onarım özellikleri genellikle önleyici bakım düşünülerek üretilmiştir. Pallet Control Configurator’ı Interroll’ün internet sitesinden indirilebilirsiniz. Bu şekilde kabloları taşıyıp yeniden takmanıza gerek olmaz. Pallet Control´ün USB bağlantısı sayesinde dönüş tarafını ya da parametreleri basitçe değiştirebilirsiniz. Akım ve gücü izleyip mevcut durumu görüntüleyebileceğiniz sistemde ayrıca Pallet Drive´in toplam çalışma zamanını öğrenebilirsiniz. Bu fonksiyon arıza yaşanmadan group tedbir almanızı sağlar.

Termal koruma kontağı ile sürekli akım tüketim analizi ise Pallet Drive´ı fazla yüklemeye karşı korumaya alır.

INTERROLL GROUP

İntralojistik çözümleri sektörünün lider global ürün tedarikçisi olan Interrol, 1959 senesinde kurulup 1997´den bu yana da İsviçre Borsası’nda (SIX) listelenmiştir.

Şirketin sistem entegratörlerine ve tesis kurulumu yapan kuruluşlara verdiği ürün ve hizmetler ise şu şekildedir: “Rulolar” (konveyör ruloları), “Tahrik Mekanizmaları” (konveyör sistemleri için motor ve sürücüler), “Konveyörler & Sorterlar” ve “Palet & Kutu Depolama Sistemleri” (kayar raf sistemleri). Bu çözümler ekspres ve posta hizmetlerinde, e-ticarette, havaalanlarında, yiyecek ve içecek, tekstil ve otomotiv sektörlerinde ve diğer pek çok alanda kullanılabilir. Üretilen ürünler Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart ve Zalando gibi dünyaca ünlü önemli markalar bünyesinde kullanılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 09:12
YORUM EKLE

Radyo

Berrmak

Dergiler
Partnerler