banner1339
x

SEKTÖRÜN NABZINI TUTACAK PLATFORM YAYINA BAŞLADI

Tırport, lojistik sektöründen canlı ve güncel veriler, raporlar, değerlendirmeler, analizler ve öngörüler sunan Tırport Insights platformunu hayata geçirdi.

SEKTÖRÜN NABZINI TUTACAK PLATFORM YAYINA BAŞLADI
Endüstri 40 Zirvesi

Tırport,  lojistik sektöründen canlı ve güncel verileri, sektöre ilişkin raporları, değerlendirmeleri, analiz ve öngörüleri sunacak lojistik bilgi servisi Tırport Insights’ı Ocak 2021 tarihi itibariyle yayına aldığını duyurdu.

Gerçekleşen verilerden dünya ve Türkiye’den sektöre ilişkin karşılaştırmalı analizlere,  devlet kurumlarından ve sektör derneklerinden yayınlanan rapor özetlerine kadar sektörle ilgili pek çok bilginin yer alacağı platformda, canlı verilere de dayanacak zengin bir içerik, sektör paydaşlarına, eğitim ve akademik dünyaya sunularak sektörün nabzı tutulacak.

"ENDÜSTRİ 4.0'A GEÇİŞİ KOLAYLAŞTIRMAYI AMAÇLIYORUZ"

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında sektörün uçtan uca dijital dönüşümüne liderlik ettiklerini kayden Tırport Pazarlama Direktörü Burcu Kale, “Avrupa’nın en büyük kamyon pazarına ev sahipliği yapan Türkiye’de, yük taşımacılığının yüzde 90’ı karayollarıyla yapılıyor. Her gün yaklaşık 450  bin kamyon yük alırken, 1 milyonun üzerinde SRC belgeli kamyon şoförü ekmeğini doğrudan kamyonundan yiyor. Tırport olarak bizler, konum tabanlı ve gerçek zamanlı tüm nakliye operasyonlarının 7/24 izlenmesi ve yönetilmesinden; kamyonların gidiş yükü ile yoldayken dönüş yükü bulabilmelerine kadar her aşamada lojistik sektörünün uçtan uca dijital dönüşümüne önderlik ediyoruz. Global çapta lojistiğin dijitalleşmesinde ilklere imza atan lider bir teknoloji grubuyuz." şeklinde konuştu.

Devreye aldıkları Tırport Insights platformu ile lojistik sektörüne sıra dışı bir canlı bilgi kaynağı sunacaklarını belirten Kale, gerçekleşen verileri anlamlandırıp, kamuoyuyla aktif olarak paylaşırken, lojistik sektörü ve aktörlerinin, Endüstri 4.0’a geçişini kolaylaştırmayı, sektördeki verimliliğin ve karlılığın yükseltilmesini, Türkiye'deki lojistik kapasitesinin dikey ve yatay yönde artırılmasının sağlanmasını hedeflediklerini söyledi.

İÇERİĞİNDE NELER VAR?

Platformun kapsamlı içeriğinde; Türkiye karayolu nakliye trafiği yoğunluk haritası, Türkiye’nin yük çıkış noktalarının, şehir-ilçe bazında yoğunluk haritası, sektöre ilişkin dönemsel kıyaslamalar ve analizler, sektörünün nabzını gösteren infografikler, çeşitli özel ve resmi kurumlar tarafından sektöre ilişkin yayınlanan raporlar, lojistik sektörünü ilgilendiren, dünyadan ve Türkiye’den önemli haber, rapor, değerlendirme ve analizler yer alıyor.

Bunların yanı sıra sektöre yön veren makale ve değerlendirmeler, üniversitelerdeki öğrenci ve akademisyenlerin akademik çalışmalarda kullanabileceği, gerçek verilere dayanan anonimleştirilmiş veri setleri, sektöre ilişkin yapay zeka çalışmalarına destek verecek açık kaynak kodlu kütüphane hizmetleri ile yapay zeka çalışmalarının yönlendirilmesini sağlayan derin öğrenme altyapılarının sunulması hedefleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 08:15
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını