banner1065
x

Depolama sektörünün beklediği kitap çıktı

Piri Reis Üniversitesi’nden Prof. Dr. A. Zafer Acar ve Dr. Emre Çakmak’ın hazırladığı Depo ve Dağıtım Merkezleri Yönetimi kitabı yayınlandı.

Depolama sektörünün beklediği kitap çıktı
EndüstrideAra - Haber Detay

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenler Derneği’nin (UTİKAD) yayını olarak basılan Depo ve Dağıtım Merkezleri Yönetimi kitabı; Piri Reis Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Başkanı Prof. Dr. A. Zafer Acar ve Öğretim Üyesi Dr. Emre Çakmak tarafından hazırlandı. Derneğin 36’ncı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda lansmanı yapılan kitap depolama sektörüyle beraber akademinin de beğenisine sunuldu. 

UTİKAD’ın websitesi üzerinden temin edilebilen kitap, lojistik yönetiminin temel fonksiyonlarını kapsıyor. Bununla beraber depolamanın temel özellik ve faaliyetlerinin anlatıldığı yayında, genel depolara ek olarak dağıtım merkezleri de konu alınıyor. Bu çerçevede “Depo ve Dağıtım Merkezleri Yönetimi” kitabı depo ve dağıtım merkezlerinin yer seçim kriterlerini, bu merkezlerinin tedarik zincirlerinin dağıtım fonksiyonuna katkılarını anlatırken aynı zamanda depo ve dağıtım merkezlerinin iç tasarımı ve yerleşim düzeni ile depolama süreçleri dahilinde teslim alma, stoklama, malzeme elden geçirme faaliyetlerini, depolarda kullanılan bilgi teknolojilerini, elleçleme araçları ile raf sistemlerinin tipleri ve seçim kriterlerini kapsıyor.


 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 11:53
YORUM EKLE

Radyo

Berrmak

Dergiler