banner1322
x

Bu yılki tema sürdürülebilir teknolojiler

18. kez kapılarını açmaya hazırlanan Univera Teknoloji Günü’nün bu yılki teması teknolojinin sürdürülebilirlik üzerindeki etkisi olacak. 

Bu yılki tema sürdürülebilir teknolojiler
Enerji Zirvesi

İstanbul Maltepe’de bulunan Elite World Asia Hotel’de 25 Nisan Perşembe günü düzenlenecek Univera Teknoloji Günü’nde gazeteci Cem Seymen konuşmacı olacak. Hızlı tüketimden perakendeye, otomotivden sağlık, inşaat ve diğer sektörlerden yaklaşık 300 profesyonelin katılacağı 18’inci Univera Teknoloji Günü’nde (UTG) günümüzün ve geleceğin teknolojileri konuşulacak. Zirvede üretimden satışa, lojistikten dağıtıma kadar birçok konu ele alınacak. UTG’de bu yıl ‘entegre ekosistemler’ ve ‘sürdürülebilirlik’ konuları işlenecek. Dijitalleşmede başarı hikayeleri ve kurumların tecrübelerine de UTG ev sahipliği yapacak. Univera’nın düzenlediği etkinlikte ayrıca tüm şirketler için kritik olan üretim, satış, lojistik ve dağıtım süreçlerindeki verimliliğin arttırılması konuşulurken, kurumların dijitalleşme süreçlerine ilişkin tecrübeleri de paylaşılacak.

“ÜRETİMDE YÜZDE 15, DEPOLAMADA YÜZDE 20 VERİMLİLİK SAĞLIYOR”

Birleşmiş Milletler’in (BM) açıkladığı verilere göre insanlığın geleceği için doğal kaynakların yanlış kullanılması büyük bir tehdit oluşturuyor. Diğer tehditler arasında ise nüfus artışı ve kaynakların hızla tükenmesi var. Dünya genelinde yaklaşık 1,3 milyar ton gıda israf edilirken, 2050 yılında 795 milyon insanın açlıkla mücadele edeceği öngörülüyor. Teknolojiden yararlanarak kaynakların verimli kullanılması, tedarik zincirlerinin oluşturulması ve lojistik yönetiminin doğal kaynakların gelecek nesillere ulaştırılmasında büyük önem taşıdığını belirten Univera Genel Müdürü Cüneyt Ersin “Univera olarak ürettiğimiz yerli yazılımlarla şirketlerin çalışma prensiplerine bağlı olarak ortalama üretim süreçlerinde yüzde 15, lojistik ve depolama süreçlerinde yüzde 20 verimlilik artışı sağlıyoruz.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 17:39
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını