Yeşil Çatıları Yaygınlaştırmak İstiyor

Yeşil Çatıları Yaygınlaştırmak İstiyor

Yeşil Çatıları Yaygınlaştırmak İstiyor
Satınalma Zirvesi

Yeşil çatıların, kentselleşmenin yoğun olduğu metropollerde suyun tutulma zamanını artırdığı için sel gibi felaketlerin önüne geçilmesinde hayati çözüm sunduğunu dile getiren Nil Tiritoğlu İnşaat ve Malzemeleri Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Nil Tiritoğlu, gelecek yıl yeşil çatıların önünü açmak ve yaygınlaştırmak istediklerini belirtiyor. 

Nil Tiritoğlu İnşaat ve Malzemeleri, uzmanlık alanı olan yeni nesil inşaat ve yalıtım malzemelerindeki başarısı ile ismini duyurmuş bir marka. Projelere doğru çözümler sunmaya odaklanan markanın Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Nil Tiritoğlu ile firmaları ve sektörleri açısından yılın ilk yarısının nasıl geçtiğini ve daha birçok konuyu konuştuk. 

2017 yılının ilk yarısını geride bıraktık. Bu yılı firmanız ve sektörünüz açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? Firmanızın şu andaki kapasitesi ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

“Yalıtım en iyi yatırım” dedik ve bu yıl hem ülkemizin enerji verimliliğine katkıda bulunduk hem de bu yılı firmamız için hareketli bir sene olarak değerlendirdik. Sizlerin bildiği üzere firmamızın esas konusu yeni nesil inşaat malzemeleri ve yalıtım malzemeleri satışı. Yaklaşık beş ya da altı sene önce bu malzemelerden bahsettiğimizde uygulayıcıdan kullanıcıya neredeyse herkesde bir önyargı söz konusuydu. Gelenekselleşmiş, kalıplaşmış eski ve uzun ömürlü olmayan malzemelerin kullanımından pek fazla vazgeçilemiyor, yeni malzemelerin kullanımına cesaret edilemiyordu. Şu günlerde yeni nesil inşaat malzemeleri ve yalıtım malzemelerinin öneminin ciddi bir şeklide kavranmaya başlandığını görebiliyoruz. Gelişen teknoloji ve çevre hassasiyeti bilinci, tüm tüketicilerin bizimle aynı açıdan bakmalarını sağladı. Gelişen teknoloji ile inşaat malzemelerinin kompakt ve hibrit hale gelmesi, uygulayıcıya zaman tasarrufu sağladı ve yaptığı işin ömrünü uzattı. Ön yargıların kalkmasıyla birlikte malzemelerden alınan verim neticesinde uygulayıcıların motive olması, kaliteli işlerin sayısını arttırdı. Kaliteli ve uzun ömürlü çözümler de son tüketiciyi memnun etti. İşin sonucunda alan memnun, satan memnun, uygulayan memnun... Bu enerji ile güzel bir senenin ilk yarısını geçirdik diyoruz. 

Haberin Tamamı ST Çatı ve Cephe Dergisi'nin Ekim 2017 Sayısında

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 06:00
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler