Türkiye Çatı Sektörü için Bir Yenilik Daha

Türkiye Çatı Sektörü için Bir Yenilik Daha

Türkiye Çatı Sektörü için Bir Yenilik Daha
Satınalma Zirvesi

Wabis, çatı ustalarının ve müteahhitlerin çatı sistemleri ile ilgili ihtiyaçlarını daha kolay karşılamak adına bir set geliştirdi. Türkiye’de ilk ve tek olan set Mahya hatlarının korunmasına ve sağlamlığına yönelik olan ürünlerden oluşuyor.

Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde çatı sistemleri üzerine ürettiği çok çeşitli ürünlerle tanınan Wabis, çatı ustalarının ve müteahhitlerin çatı sistemleri ile ilgili ihtiyaçlarını daha kolay karşılamak adına bir set geliştirdi. Türkiye’de ilk ve tek olan set Mahya hatlarının korunmasına ve sağlamlığına yönelik olan ürünlerden oluşuyor.

MAHYA HATTININ İŞLEVİ VE KORUNMASI

Çatılarda kiremitlerin ya da diğer çatı örtüsü malzemelerin birleşim yerleri olan mahya hatları belki de çatıların en önemli ve en iyi korunması gereken bölümlerindendir. Mahya hatlarının sağlam ve dayanıklı bir şekilde oluşturulması, hatlardan içeri su ve rüzgâr girişinin engellenmesi ve bunu yaparken de hatlardan nem ve buhar çıkışının sağlanması gerekir. Aksi takdirde binada rutubet olur ve bina kısa sürede aşınmaya, dayanıklılığını ve konforunu yitirmeye başlar.  Çatıların mahya hatları ne kadar sağlam ve dayanıklı yapılırsa çatılarda sorun yaşanmaz ve dolayısıyla bina, özellikle son katlar uzun yıllar sağlam kalır. Bu yüzden mahya hatlarının sağlam ve ergonomik malzemelerle korunması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 06:02
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler