banner1322
x

e-okul öğretmen girişi nasıl yapılır?

Öğretmen, öğrenci ve veliler E Okul Veli Bilgilendirme Sitemi'ne (VBS) MEBBİS üzerinden ulaşılabiliyor. Kullanıcılar, e-Okul giriş ekranına e-Devlet şifresi ile giriş yapabiliyor.

e-okul öğretmen girişi nasıl yapılır?

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı’nın hizmet verdiği sistemler arasında yer alan e-Okul, hem öğrenciler hem veliler hem de öğretmenler için önemli bir bilgi ulaşım alanı. 2017 yılından bu yana hizmet veren e-Okul’un kullanıcıları bu ağdan birçok bilgiye erişebiliyor. Kullanıcılar E Okul Veli Bilgilendirme Sitemi'ne (VBS) MEBBİS üzerinden ulaşılabiliyor. Kullanıcılar, e-Okul giriş ekranına e-Devlet şifresi ile giriş yapabiliyor. 

Öğrenci bilgilerinin tüm detaylarının yer aldığı e-Okul girişini yalnızca öğrenciler değil çocuğu hakkında bilgi almak isteyen veliler de kullanabilecek. Öğretmenler ise öğrencileri hakkında bilgilerine ve kendi programları hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilecek, giriş yapabilecekler. 

Öğrencilerin E-okul VBS girişine T.C kimlik ve okul numaralarını girmesi gerekiyor. Bunların hemen yanında yer alan güvenlik numaraları (siteye giren herkes için farklı) “Resimdeki Rakamlar” kutusuna yazıldıktan sonra “Giriş” butonuna tıklanarak VBS'ye giriş yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 12:14
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını