banner1322
x

O HATTIN ANKLAŞMAN PROJESİ TAMAMLANDI

Alstom, TCDD İşletmesi Eskişehir - Kütahya - Balıkesir hattında 328 km'lik ana hat demiryolunu kapsayan dijital anklaşman sistemini hizmete aldı.

O HATTIN ANKLAŞMAN PROJESİ TAMAMLANDI
Enerji Zirvesi

Alstom'un, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi için Eskişehir - Kütahya - Balıkesir hattında 328 km.'lik ana hat demiryolunu kapsayan dijital anklaşman sistemini tamamladığı ve hizmete aldığı bildirildi.

146 KİLOMETRE TAMAMLANARAK HİZMETE GİRDİ

Telekomünikasyon ve Trafik Kontrol Merkezi (CTC) dahil olmak üzere, 182 km'den uzun ilk beş kesim için anklaşman sistemi tamamlanarak devreye alındı.

Toplam 146 km.'lik geri kalan üç kesim, Şubat 2021 itibarıyla hizmete girdi. 

"UZUN SOLUKLU BİR ORTAK OLACAĞIZ" 

Alstom Ortadoğu ve Türkiye Genel Müdürü Mama Sougoufara, "Çalışmalarımızın meyvesini Eskişehir - Kütahya - Balıkesir demiryolu hattında görmekten gurur duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi ile olan ortaklığımıza büyük değer veriyoruz ve Avrupa Demiryolu Trafik Yönetim Sistemimiz (ERTMS) aracılığıyla Otomatik Tren Denetimi çözümümüzün getirilmesi ve bu sinyalizasyon sistemine AB standartlarının uygulanması ile yüksek güvenlik teknolojilerinin seviyesini artırma çabalarında kendilerini tam destekliyoruz." şeklinde konuştu.

Sougoufara, mobilite ihtiyaçlarını karşılayarak ve ilerideki ulaşım projelerini destekleyerek Türkiye için uzun vadeli bir ortak olma taahhütlerine de bağlı olduklarının altını çizdi.

DİJİTAL SİSTEMLERDE MERKEZE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Sinyalizasyon ve tren kontrol teknolojisinin önde gelen sağlayıcılarından olan firma, 60 yıldan fazla bir süredir Türkiye'de faaliyet gösteriyor ve demiryolu araçları, metro ve tramvaylar için anahtar teslim ulaşım sistemleri sunuyor.

İstanbul ofisi, proje yönetimi, mühendislik, eğitim ve bakım hizmetleri veren, Sistem ve Altyapı proje ekiplerinin yanı sıra firmanın Dijital ve Entegre Sistemler uzmanlığı için bölgesel merkeze ev sahipliği yapıyor.      
 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 17:07
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını