banner1114
x

Milli Trene, 43 yerli mühendis ...

TÜVASAŞ, "Milli Tren Projesi" için 43 sözleşmeli mühendis arıyor.

Milli Trene, 43 yerli mühendis ...
Robot Zirvesi
Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ), "Milli Tren Projesi"nde çalıştırılacak, 43 sözleşmeli mühendis alacağını açıkladı.

Türkiye Vagon Sanayi’nin internet sitesinde, Milli Tren Projesi'nde çalıştırılmak üzere, 399 sayılı kanun hükmünde sözleşmeli mühendis alınacağı ilan edildi.

17’si elektronik, 10’u makina, 7’si bilgisayar, 5’i endüstri, 2’si metalürji ve 2’si kimya, toplam 43 mühendis çalıştırılacağı kaydedildi.

2018 KPSS’de 70 puan almak, YDS ve E-YDS’de C seviyesinde İngilizce bilme şartı veya ÖSYM’ce denk kabul edilen puan zorunluluğu isteniyor.
Türkiye Vagon Sanayi’nin, milli tren projesinde sözleşmeli mühendis olmak isteyenlerin, 21 Aralık 2018 tarihinde, mesai bitimine dek müracaat etmesi gerekiyor.

MİLLİ TREN PROJESİ NEDİR?

Milli Tren Projesi ile Türkiye’yi demir ağlarla örme hedefiyle, bin 500 projenin eş zamanlı olarak aynı anda sürdürülüyor.

Türkiye, 2009'da Ankara-Eskişehir hattında Yüksek Hızlı Tren (YHT) işletmeciliğine başladığında, bu alanda Avrupa'da sekizinci ülke durumundaydı.
YHT projesinden iki sene sonra, 2011'de Ankara- Konya, 2013'te Konya- Eskişehir ve son olarak, 2014'te de Ankara-İstanbul YHT hattının Eskişehir İstanbul hattı devreye alındı. Ve bu hatları, aynı süre içinde 17,5 milyon yolcu kullandı. Ve Ankara-İstanbul YHT’nin devreye girmesiyle, 10 milyon yolcunun, senede yolculuk yapması amaçlanıyor.

KAPIKULE'YE UZANACAK

Marmaray'la bütünleşik çalışmaların bitirilmesiyle YHT'ler Halkalı'ya bağlanacak. Bu çalışmalara eş zamanlı olarak, Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren çalışmaları sürdürülüyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 12:42
YORUM EKLE

Radyo

Schneider

Dergiler