Karsan, Almanlara "Jest" yaptı

Karsan'ın elektrikli kompakt aracı Jest Electric, ünlü Alman otomotiv üreticisi BMW’nin Münih’teki kampüsünde personel taşımacılığında kullanılıyor.

Karsan, Almanlara "Jest" yaptı
Endüstri 40 Zirvesi

Türk otomotiv sanayiinin köklü kuruluşlarından Karsan’ın Jest Electric markası, Almanya’da BMW fabrika personelinin taşıma aracı oldu. 

Dünyaca ünlü Alman otomotiv üreticisi BMW’nin Münih’teki kampüsünde personel taşımacılığında kullanılmaya başlanan Jest Electric’in teslimatı, firmanın Almanya bayisi Quantron tarafından gerçekleştirildi. 

Yerli araç üreticisi firmanın sıfır emisyonlu yüzde 100 elektrikli motor ve batarya teknolojisine sahip aracı Jest Electric, bu kapsamda çevreci bir araç olmasıyla da öne çıkıyor.

YÜZDE 25 ORANINDA KENDİ KENDİNE ŞARJ İMKANI

Jest Electric, 6 m.’lik alçak tabanının yanı sıra 170 HP güç ve 290 Nm tork üreten BMW üretimi elektrikli motor ve yine BMW üretimi 44 ve 88 kWh bataryalarla tercih edilebiliyor.

Segmentinde, sınıfının en iyi performansına sahip, 210 km’ye kadar menzil sunan ve enerji geri kazanımı sağlayan rejeneratif fren sistemi sayesinde bataryaları yüzde 25 oranında kendi kendini şarj edebiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 17:14
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını