banner1322
x

Çimento ihracatında dünya lideri...

Batı Anadolu Grubu İcra Kurulu Üyesi Feyyaz Ünal yaptığı açıklamalar ile hem şirket politikalarını hem de Türkiye'deki çimento sektörünü değerlendirdi.

Çimento ihracatında dünya lideri...
Endüstrideara

2019 senesinde uluslararası arenada çimento ihracatı listesinin birinciliğine göz diktiklerini söyleyen Feyyaz Ünal, bunun için şirketlerinin önünde herhangi bir engelin bulunmadığını belirtip, beklemeden olduklarını söylüyor.

ÇİMENTO İHRAACATI ARTIŞ GÖSTERİYOR

Batı Anadolu Grubu İcra Kurulu Üyesi Feyyaz Ünal'ın açıklamalarında ülkemizin çimento piyasası ile ilgili anektotlar da bulunuyor. Türkiye'nin çimento ihracatı alanında Avrupa kıtasında birinci, uluslararası arenada ise üçünü sırada olduğunu açıklayan Batı Anadolu Grubu İcra Kurulu Üyesi Feyyaz Ünal, çimento satış oranının tüm dünyada gün geçtikçe arttığını bildiriyor. Sözlerine "Türkiye'nin rakibi olan ülkelerde önümüzdeki sene değişik nedenlerle önemli duraklamalar yaşanacak. 2019, çimento sektörü için çok karlı bir yıl olacak. 2019 yılında dünya çimento ihracatında birinci sıraya yükselmemizin önünde hiçbir engel yok, bunu bekliyoruz. Çimento sektörü, döviz artışına başlı kömür ve elektrik maliyetlerinin yükselmesinden oldukça etkilenmekte.'' şeklinde devam eden Batı Anadolu Grubu İcra Kurulu Üyesi Feyyaz Ünal, tüm dünyadaki çimento pazarının Türkiye tarafından umut veren tablo ile birlikte artış gösteren ihracat oranlarının, piyasadaki maliyet düşüncelerini bertaraf edeceğini umduklarını söyledi. En fazla çimento ihracatı yapılan ülkenin Amerika Birleşik Devletleri olduğunu ve senenin ilk 8 ayında %50 büyüme yakalandığını söyleyen Batı Anadolu Grubu İcra Kurulu Üyesi Feyyaz Ünal, ABD'yi İsrail ve Suriye'nin takip ettiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 11:20
YORUM EKLE

CCSAN

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını