banner1322
x

AR-GE ÇALIŞMALARI DEMİRYOLU İÇİN

Demiryolu endüstrisinin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla Ar-Ge çalışmaları gerçekleştiren Elektra Elektronik, Türkiye'de üretiyor ve Çin'e satıyor.

AR-GE ÇALIŞMALARI DEMİRYOLU İÇİN
Endüstrideara

DERYA KUMTEPE - Elektra Elektronik, transformatör üretimi ile demiryolu sektörünün ihtiyaçlarına cevap veriyor. 23 Eylül Demiryolu Haftası kapsamında değerlendirme yapan Elektra Elektronik Genel Müdürü Emin Armağan Şakar, Türkiye’de demiryolu sanayisinin öneminin arttığına dikkat çekti. Şakar, Elektra Elektronik olarak raylı sistem projelerinde tercih edilen trafolar ile ön plana çıkıyoruz. Ar-Ge yatırımlarımıza da bu anlamda devam ediyoruz. Ürünlerimiz Avrupa Standartlarına uygun olarak Türk mühendisler tarafından tasarlanıyor. Türkiye’de ürettiğimiz ürünler, hızlı tren konusunda dünyaya referans olan Çin’de yoğun olarak tercih ediliyor.” dedi. 

TÜRKİYE’DE ÜRETİP ÇİN’E SATIYOR 

Türkiye’nin yanı sıra Almanya’da şirketi, Çin ve Amerika’da ise satış ofislerinin bulunduğunu söyleyen Şakar, konuşmasına şu şekilde devam etti: “2010 yılından itibaren Ar-Ge’ye yaptığımız yatırımlarla sektörümüzde daha da güç kazandık. Atılım yılı ilan ettiğimiz 2019’da fabrikamızın kapasitesini iki katına çıkararak 10 bin metrekareye ulaştıran bir yatırım gerçekleştirdik. Devlet destekli Ar-Ge projelerimiz ve öz kaynaklarımızla yürüttüğümüz çalışmalarımız sayesinde enerji kalitesi alanında ileri teknoloji ürünler üretiyoruz. TÜBİTAK TEYDEB (Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı) projeleri ile sanayi-üniversite iş birliği çalışmalarını destekliyoruz.  Bu projeler neticesinde yakın zamanda ‘Elektra Elektronik Ar-Ge Merkezi’ olma sürecini başlatmayı planlıyoruz. Hedefimiz daha güçlü Ar-Ge çalışmaları ile yeni nesil elektronik ürünler üretmek, test ve ölçüm faaliyetlerini kendi bünyemize almak, üretim, depo takibi ve diğer bütün süreçlerimizi buluttan takip etmek.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 14:42
YORUM EKLE

CCSAN

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını